Vältige riske ja ostke targalt

3 näpunäidet parimate pakkumiste tegemiseks!

Tavaliselt räägitakse ainult sellest, kuidas korter edukalt maha müüa. Sama oluline on osata osta targalt ja riskivabalt. Siin on kolm asja, millega on hea korterit ostes arvestada:

 

1. Teadke pakkumise läbirääkimismängu reegleid

Otsuse, kellele müüb, teeb müüja, mitte kinnisvaramaakler. Ostjate paremusjärjestus on seega ainult müüja kätes. Kõrgeim hind või see, kes tegi pakkumise esimesena, ei määra, kelle pakkumise müüja aktsepteerib. Sageli võivad väga keerulised tingimused, nagu oma korteri müümine või laenu saamine, panna teie pakkumise järjekorras viimaseks, isegi kui pakutav hind on kõrgem.

2. Rääkige eelnevalt pangaga

See on kindlasti kõige kindlam viis oma unistuste korteri saamiseks ja sageli headel tingimustel! Kui teate selgelt, kui palju raha saate korteri ostmiseks kulutada, saate kohe tehinguid teha. Sellisel juhul oled müüja jaoks sageli kõige huvitavam klient.

3. Pidage arukalt läbirääkimisi

Hea näide sageli kasutatavast läbirääkimistaktikast on olukord, kus korterit ostes kritiseeritakse tugevalt objekti omadusi, lootuses läbi rääkida müügihind. Muidugi on kriitika täiesti lubatud, kuid läbirääkimised ei kulge sellega alati kõige paremini. Korteri silmaga nähtavad puudused ja kahjustused on müüjale endale juba teada ning professionaalne maakler on need kirja pannud.

Samuti ei tule alati meelde, et inimestel on väga erineva tasemega nõuded. Võib-olla vajab veidi kehvas seisukorras korter ühe arvates totaalset renoveerimist, kui teine klient ütleb, et tal on kaks suurt koera ja nendib, et korter on nende vajaduste jaoks ideaalne ja suurepärases seisukorras.

Müüja ei pruugi olla huvitatud sellest, kui ostjale tema värvigamma ei meeldi ja seepärast hinda ei langeta. Väga toretsevad ja tavapärasest erinevad lahendused ning värvivalikud on juba küsitud hinnas arvestatud. Kokkuvõttes, müüja vara austades edenevad läbirääkimised enamasti paremas suunas ning on võimalik, et ostja jõuab hinna ja muude tingimuste osas soovitud tulemuseni.


Let's be in touch!

Pakume teile asjatundlikku ja usaldusväärset teenindust. Saate meiega koostööd alustada täites alljärgneva vormi.

Pakume teile asjatundlikku ja usaldusväärset teenindust. Saate meiega koostööd alustada täites alljärgneva vormi.